Emirates ID, Eğitim Kurumlarına 100.000 ID Kart Okuyucusu Dağıtıyor

Emirates Kimlik Kurumu, okulların ve özel ve devlet üniversitelerinin de dahil olduğu UAE eğitim kurumlarına 100,000'den fazla elektronik kimlik kartı okuyucusu dağıtmış, kurumların işlemlerini tamamlamak için harcadıkları süreyi kısaltmaları, giderlerini azaltmaları ve çabaları daha iyi kullanabilmeleri için yardımcı olmuştur. personelinin

Bugünkü Al Emarat Al Youm gazetesinde yayınlanan bir haberde, Emirates ID'de Merkezi Operasyon Sektörü İdari Direktörü Aisha Al Rayesi, Emirates ID'nin cihazları Milli Eğitim Bakanlığı, Yükseköğretim ve Bilimsel Araştırma Bakanlığı'na dağıttığını söyledi. BAE kolejlerinin ve üniversitelerinin çoğunun kimlik kartı kullanımını etkin kılmak amacıyla bu kurumların müşterilerine sunduğu e-hizmetlerin bir parçası olarak.

Emirates ID, bu yıl, on binlerce e-okuyucunun devlet kurumlarına ve bir dizi yüksek öğrenim kurumuna, yüksekokuluna, üniversiteye ve BAE'deki özel sektöre dağıtmaya devam ettiğini ekledi.

Al Rayesi, kimlik kartının elektronik çipinin birkaç dakika içinde okunmasını sağlayan e-okuyucu projesinin öneminin altını çizdi, günlük düzenli ve elektronik işlemlerin tamamlanmasını kolaylaştıracak ve kimlik kartının gelişmiş elektronik ve dijital uygulamalarını en aza indirgemeye değinmeyecek şekilde vurguladı. İşlemleri tamamlamak ve giderlerini azaltmak için harcanan süre.

Devlet kurumları ve özel kuruluşlarda eğitim kurumları da dahil olmak üzere kimlik kartı okuyucularının kullanımı, personelin çabalarının daha iyi kullanılmasına ve üretkenliklerinin artırılmasına, aynı zamanda prosedürlerin kolaylaştırılması ve modernleştirilmesi yoluyla müşterilerin (öğrencilerin) memnuniyetini kazanmaya ve parmak izine olanak sağlamaya katkıda bulunur. Kartta elektronik olarak eşleştirilebilecek ve muhtemelen bir web tarayıcısı üzerinden kartla uğraşabileceğini söyledi.

Emirates ID'nin okurları dağıtmak için sistematik bir planı benimsediğini belirten Al Rayesi, planın akıllı kimlik kartını kullanma ve bu konuda bilimsel araştırma yürütme alanında ileri düzey uygulamaların geliştirilmesini teşvik etmek amacıyla üniversite öğrencilerini hedef aldığını belirtti. BAE gelişmiş kimlik yönetim sistemi ve hükümet ve ekonomik dönüşümün evrimini destekleyen bir yoldur ve tüm dünyadaki BAE rekabet gücünü artırır. Bu adım, üniversite ve üniversite öğrencilerine ve araştırmacılara, özellikle siber uzayda elektronik işlemlere geçiş ve konsepte yönelik resmi yönelim ışığında, kimlik kartı ve kişisel kimlik uygulamalarının daha iyi kullanımını sağlayacak yaratıcı ve yenilikçi fikirleri hayata geçirmelerine olanak tanır. akıllı hükümetin, dedi.

Emirates ID, web sitesi aracılığıyla, her tür akıllı kimlik kartı okuyucusuyla uyumlu bir entegre BT yazılımı paketi sağlar ve UAE kamu ve özel kuruluşlarının e-okuyucu yazılımını indirmelerine ve kimlik kartıyla kolayca ilgilenmelerine olanak tanır. ID kart okuyucu yazılımının faydalanıcılarına teknik destek sağlamanın yanı sıra elektronik çipin içeriğini saniyeler içinde okuyarak Al Rayesi, 150'den fazla kuruluşla onlarca teknik çalıştay düzenlendiğini belirtti.