RFID TEKNOLOJİSİ NASIL KULLANILIR: RFID TEKNOLOJİSİ TİPLERİ

Bir danışmanı işe almadan veya RFID'i kendi başınıza uygulamaya başlamadan önce, teknoloji hakkında bazı temel bilgilere ihtiyacınız vardır.

RFID Etiketleri

RFID etiketleri üç konfigürasyonda mevcuttur:

Pasif etiketlerde dahili güç kaynağı yoktur, ancak okuyucudan güç alırlar. Bunlar genellikle en ucuz etiketlerdir ve çoğu zaman tek kullanımlıktır.

Aktif etiketler, iletim için kullanılan bir pil içerir ve genellikle daha pahalıdır, ancak çoğu zaman yeniden kullanılabilir.

Pasif ve aktif bir melez olan yarı pasif, RFID çipini çalıştırmak için bir pil kullanır, ancak okuyucudan güç kullanarak iletişim kurar.

FID Frekansları

RFID etiketleri çeşitli frekanslarda da mevcuttur. Bunlar düşük frekans (LF), yüksek frekans (HF), ultra yüksek frekans (UHF) ve ultra geniş bant (UWB) içerir. Thompson, tipik olarak daha yüksek frekansların daha fazla bant genişliği ve veri değişimi ve daha yüksek bir iletişim alanı sunabileceğini söylüyor. Muhtemelen, Wal-Mart, DoD ve Sam's Club tarafından yönetilen "tedarik zinciri frekansı" UHF'ye ihtiyacınız olacaktır.

RFID Başlangıç Kitleri

Thompson, “RFID gibi karmaşık olabileceği gibi,“ sihir değil ”diyor. Birkaç yıl önce Wal-Mart'ın RFID'i 100'den daha büyük tedarikçilerinden aldığı bir zaman kadar pahalı değil. Bazı tedarikçiler başlangıçta yeni RFID sistemleri için 1 milyon dolara varan tahminlerle tasarlandılar, ancak teknoloji satıcıları kısa zamanda, kolay işletilen ve daha düşük maliyetli "başlangıç kitleri" ve "tokat-ve-gemi" uygulamaları ile küçük işletmelerin kullanımına izin verdi. RFID ile deneme yapın ve bir seferde bir uygulamayı deneyin.

Thompson, “Birçok RFID ekipman sağlayıcısı, bir okuyucu ve bazı etiketler de dahil olmak üzere 2.500 $ gibi düşük bir fiyata başlangıç kitleri sağlayacak. "25.000 $ 'lık bir çok uygulayıcı, bir veya iki okuyucuyu, bazı etiketleri, yüklemeyi ve desteği de içeren bir çeşit hızlı ROI değerlendirmesi veya odaklanmış bir uygulama sunacak."

Başlamak için küçük bir işletme için en iyi proje türü, bir uygulamanın (varlık takibi gibi) sınırlı ve mülkünüzün dört duvarı içinde yer alan bir "kapalı döngü" içinde küçük, küçüktür. İşletmeler her zaman uygulamaları ya da takip edilen malların çeşitlerini genişletebilir ve veriler kurumsal bilgisayar sistemlerine entegre edilebilir, ancak uzmanlar, daha büyük bir teşebbüste bulunmadan önce teknolojiyi küçük ölçekte uzmanlaşmanın önemli olduğunu söylüyorlar.