IoT Kart Okuyucular, Eğitim Pazarına Bulut Tabanlı Erişim Denetimi Getiriyor

NEW YORK CITY - Otomatik okul güvenliği ve operasyon hizmetleri sağlayıcısı ScholarChip, Nesnelerin İnterneti'ni (IoT) kucaklayan iki yeni ürünü duyurdu ve K-12 okullarında kapı erişimini ve sınıf içi katılımını sağlamak için Power over Ethernet (PoE) kullanıldı.

Şirkete göre, cihazlar sınıfta güçlendirme ve yeni bina inşaatı için uygulamayı hızlı, kolay ve düşük maliyetli hale getiriyor. Her iki ürün de ScholarChip'in bulut tabanlı fiziksel erişim ve kimlik çözümleri sistemini kullanıyor.

PoE Güvenli Kapı Erişim Okuyucu

İlk cihaz olan PoE Secure Door Access Reader, okul binası boyunca mevcut Ethernet kabloları kullanılarak uygulanabilir. Röleyi kapı grevine ve akıllı ID kart okuyucusuna bağlayarak bir kapı sabitlenir.

Kablolu kapılar Internet tarafından kontrol edilir ve her yerden tek bir komut ile kilitlenebilir. Tüm kapı erişimi ve izinleri de çevrimiçi olarak yönetilebilir.

PoE Sınıf Katılım Okuyucu

İkinci cihaz olan PoE Sınıf Okuyucusu Okuyucusu, hangi personelin ve öğrencilerin bina içinde ya da belirli bir odada olduğunu gösteren gerçek zamanlı raporlar sunan, bulut tabanlı bir sistemdir ve ilk müdahalenin hızlı bir şekilde tepki vermesine yardımcı olur.

Okuyucular duvara veya masaya monte edilebilir ve 60 saniyenin altındaki bir öğrenci sınıfını işleyebilir.

Bu cihazla okul bölgeleri idari ve büro görevleri için daha az zaman harcayabilir.

Her iki cihaz da dahili işleme sahiptir ve bir ağ kaybı durumunda güvenlik sağlar.

ScholarChip CEO'su Maged Atiya, “Amacımız, okul bölgelerinin güvenlik ve operasyon işlevlerini otomasyon yoluyla verimli internet bağlantısı ile yükseltmelerini mümkün kılmaktır” diyor. “Güvenlik önlemleri ve otomatik katılım sistemleri K12 ortamını dönüştürüyor ve IoT ve PoE geleceğin dalgası.”