Latin Amerika Banka Kartı Çin Çip

Xinhua Haber Ajansı muhabiri Zhao Yan Chen Weihua


"Üzgünüm, banka kartınız getirilemez." "Üzgünüm, telefonun getirilemez." Bir fabrika yönetimi çok sıkı? Doğru, çünkü banka kartları ve cep telefonu kartları gibi bilgi güvenliği ürünleri üreten bir fabrika. Brezilya dahil olmak üzere Latin Amerika ülkelerindeki sakinlerin kullandıkları çipli banka kartları, cep telefonu kartları ve trafik kartları burada üretiliyor. Bu fabrikanın holding şirketi Çin'den özel bir kuruluştur.

Son yıllarda Çin ve Latin Amerika ülkeleri arasındaki mali işbirliği gelişti. Çin Bankası ve Çin Sanayi ve Ticaret Bankası, Brezilya ve hatta daha Latin Amerika ülkelerinde başarılı bir şekilde kök salmış ve Çin ile Latin Amerika arasındaki mali işbirliği dalgasının dalgası haline gelmiştir. Bunu yapan Çin'in kart üreticileri Latin Amerika'daki zamanların ve pazarların trendlerine ayak uyduruyorlar.

Brezilya'daki bir milyondan fazla nüfusuyla, Çin ulusal bayrağıyla omuz omuza uçan Brezilya bayrağını görebilirsiniz. Beijing Catch Data Corp. tarafından kontrol edilen Brezilya şirketi InterContinental, Brezilya'nın eski Cumhurbaşkanı'nın adını taşıyan bu küçük kasabada bulunuyor.

İyi yönetilen bir atölyede Brezilya ve Brezilya Merkez Bankası ve Brezilya Merkez Bankası gibi Brezilya bankaları tarafından verilen kartların yanı sıra Peru ve Panama, Carrefour alışveriş kartları, Metropolitan Sigortası gibi ülkelerdeki banka kartlarını görebilirsiniz. Şirketler Kartı vb. Kartlar burada üretilir, basılır, sıkıştırılır ve Çin'den ithal edilen yüksek kaliteli profesyonel kağıtlara takılır. Kartlar daha sonra şirketin kişisel bilgilerinin, şirketin Sao Paulo'daki fabrikasında veya tüketicilere gönderildiği ülkede kaydedildiği şirkete gönderilir.

Latin Amerika'da banka kartı üretimi, Latin Amerika'daki 10'dan fazla üreticiye sahip olmayan bir niş pazardır. InterCorca üretim müdürü Massio Moreira, şirketin 1999 yılında Visa, MasterCard ve American Express gibi küresel kredi kartlarının yetkilendirmesiyle, şu andaki 150.000 kopya üretim kapasitesine sahip olduğunu söyledi. Ayrıca telekom kartları, ulaşım kartları ve alışveriş kartı hizmetleri de dahil olmak üzere, Olimpiyat Oyunları adanmış trafik kartı geçen yıl Rio Olimpiyat Oyunları Interweave tarafından üretildi.

Akıllı kart ve bilgi güvenliği şirketi olarak, dünya çapında 11 ofis bulunmaktadır. İlk olarak Brezilya, 2014 yılında Brezilya'da bir ürün tanıtım kampanyası düzenledi ve daha sonra holding şirketi olarak 2016 yılında Intercontinental'ın% 57'sini satın aldı. Şu anda, üretim tesisi sistemine ek olarak, şirketin Sao Paulo'da kişiselleştirilmiş bir yazı kartı fabrikası da var ve Latin Amerika pazarına daha fazla Çinli lider bilgi güvenliği teknolojisi getirmeyi planlıyor.

"Brezilya pazarında, 200 milyondan fazla insanın kendisi ve tüm Latin Amerika bölgesiyle birlikte çok yükseliyoruz ve ödeme güvenliği ve işlem güvenliği ürünleri, Latin Amerika ve Asya arasında hala bazı boşluklar olduğunu anlıyoruz. Brezilya'daki şube ofisinin esas olarak Brezilya'da bulunan Latin Amerika'daki ödeme ve bilgi güvenliği pazarının iyileştirilmesine yardımcı olabileceğine inanıyorum. ”