Londra Dünya'nın ilk temassız ödeme planı için sokak sanatçıları başlattı.

İşte bir kaybı olarak sen değil daha önce düşünmüştüm, nakitsiz toplum: mütevazı sokak icracı. Eğer bizden daha fazla temassız kartlar ve akıllı telefonlar ile yolumuza ödüyoruz, ne de olsa, nasıl biz bozukluğun müzisyenler metroda verebilir misiniz? Londra bir çözüm vardır: temassız ödeme terminalleri ile performans kıyafetler yeni bir düzen.

Proje bu hafta sonu kentin belediye başkanı sadık Han, tarafından başlatıldı ve Busk Londra (buskers için profesyonel bir vücut) ve (ki bu ay 2.2 milyar dolar PayPal tarafından satın alındı) İsveçli ödemeler firması iZettle ile birlikte. Select bir kaç sanatçılar iZettle'nın temassız kart okuyucuları sokaklarda son birkaç hafta için test edilmiştir ve Khan şimdi düzeni Londra'nın 32 ilçeler arasında alınır diyor.

Charlotte Campbell, yeni teknoloji "önemli bir etkisi katkılara vardı." deneme, söyledi BBC News parçasıydı tam zamanlı bir sokak sanatçı Dedi Campbell: "hiç dokunun-için-bağış ben şarkı ve çoğu zaman, bir kişi olduğunda, başka bir takip ederken daha fazla insan."

,okuyucularbir akıllı telefon veya tablet bağlı olması ve sabit tutarlar (bireysel sanatçı tarafından ayarla) ödemeleri kabul etmek gerekir. Temassız kartlar, telefonları ve hatta smartwatches ile çalışır. Nasıl birçok okuyucu için Londra'nın sokak sanatçıları sağlanacaktır veya olup olmadığını onlar okuyucular için ödemek zorunda kalacak üzerinde henüz hiçbir ayrıntı vardır.

Rağmen bireyler bazen kendi temassız ödeme sistemlerini ayarla (ve Çin'de, sokak sanatçıları görmek için nadir değildir ve dilenciler mobil ipuçları istemek için QR kodları kullanın), bu bir şehir yetkilisi tarafından önderliğinde kendi türünde ilk düzeni gibi görünüyor.

"Busking sanatçılar kendi yetenek bilemek için gelişmekte olan yardımcı olur ve onları büyük sayıda insanın, önünde gerçekleştirmek için şans verir" dedi Han basın açıklama. "Ben bu iZettle bu yenilikçi düzeni - sanatçılar bağış kartı ödeme yanı sıra nakit kabul izin başlatmak için Londra seçti memnun oldum. Şimdi, daha fazla Londralılar'ın başkenti zeki, yetenekli sokak sanatçıları için verdikleri desteği göstermek mümkün olacaktır."

Sokak sanatçıları bu değişikliğe uyum sağlamak mümkün olacak, Ayrıca bu da evsiz hoşuna gitmeyecek düşünmeye değer olsa da. Uzmanlar sikke ve notlar şehir sokaklarını kaybolursa o henüz yoksul toplum dışında tutan bir bariyer olacak söylüyorlar. Nasıl bir banka hesabı veya Internet erişiminiz yoksa, para olmadan bir dünyada yaşıyoruz ki? Böyle bir soru biz henüz cevap vermek.