RFID Kart Okuyucular Uygulamaları

RFID okuyucularının birçok sınıflandırması vardır. İletişim yöntemine göre sınıflandırılıyorsa, iki türe ayrılabilir: okuyucu önceliği ve etiket önceliği. Okuyucu önceliği (RTF), okuyucunun önce RF enerjisi gönderdiği ve etikete komut gönderdiği anlamına gelir. Etiket, yalnızca etkinleştirildikten sonra okuyucu tarafından gönderilen komuta yanıt verir ve tüm okuyucu komutunu alır. Veri bilgisi. Etiket Önceliği (TTF), pasif etiket sistemleri için, okuyucunun sadece eşit genlikte, bilgisiz RF enerjisi ilettiği anlamına gelir. Etiket etkinleştirildikten sonra, etiket veri bilgisi ters dağılır. İletim yönüne göre sınıflandırılmış, RFID tam RFID sistemi çalışırken tam dubleks demektir

Etiketlerin ve okuyucuların aynı anda çift yönlü bilgi aktarmalarına izin verir. Yarı çift yönlü mod, RFID sisteminin yalnızca okuyucunun aynı anda komut veya bilgileri etikete iletmesine izin verdiği veya etiketin okuyucuna bilgi döndürdüğü anlamına gelir. Uygulama moduna göre sınıflandırılmış, sabit okuyucular, taşınabilir okuyucular, entegre okuyucular ve modüler okuyucular olarak ayrılabilir.

RFID kart okuyucu uygulamaları

RFID kart okuyucu uygulamaları, RFID teknolojisini kullanarak işletme sorunlarını çözmek isteyen çok sayıda şirketten sürekli olarak ortaya çıkmaktadır. RFIDcard okuyucu, reklam afişleri, akıllı ürünler ve marka / ürün etkileşimli deneyimleri gibi pazarlama uygulamalarında özellikle popülerdir. HF RFID için en çok kullanılan uygulamalar, erişim kontrolü uygulamaları, veri aktarımı uygulamaları ve bazı bilet uygulamalarıdır.