Akıllı Kartlar Sayısız Uygulaması Var

Akıllı kart kimlik bilgileri, basit bir kaydırmanın ötesine geçer.

Bir üniversite kampüsü, akıllı kimlik bilgilerinin geleneksel kimlik kartlarının çok ötesine nasıl geçtiğini göstermek için mükemmel bir örnektir. Bireysel profil bilgisine ek olarak, öğrencilere yemekhanelerden, dinlenme tesislerinden ve bilgisayar ağlarından, yemekhanelerde ve satış makinelerinde güvenli ödeme yöntemlerine kadar her şeye güvenli erişim sağlayabilirler.

Örneğin, kolej yurtlarındaki çamaşırhanede, akıllı kartlar veya akıllı telefonlar yıkayıcı ve kurutucuları otomatikleştirmek, bir kasaya olan ihtiyacı ortadan kaldırmak, kolaylık sağlamak ve hırsızlık tehdidini azaltmak için kullanılabilir. Bazı kimlik bilgisi seçenekleri, bireylerin kartlarını akademik bilgilere ve kişisel belgelere erişim için kullanmalarına bile izin verir.

Kurnaz kampüs güvenlik yöneticisinin akıllı kimlik uygulaması için dikkate alabileceği çeşitli uygulamaları özetleyelim ve listeleyelim:

Fiziksel kimlik yönetimi

Ziyaretçi yönetimi yönetimi

Atanan veya erişim ayrıcalıkları atanmış

Kaldırma veya erişim ayrıcalıkları iptal edildi

Görevlerin ayrılığı

Park izni yönetimi

Mülkiyet geçiş yönetimi

Uyum / yönetişim raporlaması ve denetimi

Sistem sorun giderme ve bakım

Alarm korelasyonu ve yanıtı

Acil durum iletişimi ve bildirimi

Video analizi uygulamaları (insanlar sayma, davranış izleme, vb.)

Kimlik

Zaman ve katılım

Mantıksal erişim

Sarf malzemesi check-out doğrulaması

Kafeterya dahil olmak üzere çeşitli yerlerde ücret ayrıcalıkları

Belge yazdırma

Biyometrik şablon depolama

Ayrıca bina yönetim sistemini de unutmayalım. Erişim kontrol sistemi, birisinin binanın belirli bir bölümünde olduğunu not ederse, klima ve aydınlatma aktive edilebilir. Bu kişi ayrıldıktan sonra, ya erişim kontrolü ya da video sistemi bina yönetimini otomatik olarak bu sistemleri devre dışı bırakacaklarını söyleyebilirdi. Bu, akıllı bina gereksinimlerini karşılamada yardımcı olabilecek potansiyel bir yeşil çözüm olan para ve kaynakları koruyabilir.