Temassız Ödeme Çözümlerinin Sağlayıcısı ToneTag, Girişim Sermayesi'nde 1.3 Milyon Dolar Aldı

Yabancı medya kaynaklarına göre, devekuşu girişim medyası temassız ödeme çözümleri sağlayıcısı olan ToneTag'ın Tropical Star Limited'den 1.3 milyon dolarlık bir girişim sermayesi yatırımı elde ettiğini duyurdu.


Şimdiye kadar, şirketin toplam finansmanı 2,3 milyon ABD doları aştı.


Devekuşu Venture Media da, ToneTag'ın temassız mobil ödeme teknolojisine odaklandığını ve NFC ve QR kod teknolojilerine odaklandığını öğrendi. Hizmetini geliştirmek için, ToneTag cep telefonları, POS makineleri, kart okuyucu ve diğer bağlı olmayan cihazlar aracılığıyla işlemleri etkinleştirmek için bir dizi yerel banka ve dijital cüzdan şirketi ile ortaklık kurmuştur.


Ancak, işletmeye alma aşamasında, şirket QR kod taramasının% 40 gibi çok yüksek bir oranda başarısız olduğunu gördü ve bu nedenle düşmeyen teknolojiyi kullanmanın daha verimli olacağını düşündüler.


Kullanıcılar artık banka ATM'lerinden para çekmek ve dijital cüzdanlar veya banka mobil uygulamaları gibi çeşitli işlem kanallarından seçim yapma özgürlüğüne sahip olmak için ToneTag teknolojisini kullanabilirler - ve en önemlisi, herhangi bir transfer işlemi için sadece üç saniye gerekir.


ToneTag'ın işinin 250.000'den fazla tüccar bağlı olmayan cihazı kapsadığı ve Kasım 2016 itibariyle platformun 18 milyondan fazla tüketici cihazına erişimi olduğu bildiriliyor.