VISA Fas'ta Temassız Ödeme Başlattı

Visa, Faslı kart sahiplerinin artık Temassız Ödemelerin tadını çıkarabileceklerini açıkladı.

Temassız bir Visa kartının sahipleri artık temassız Visa kartlarına veya ödeme özellikli cihazlara, şu anda çeşitli satış noktalarına yerleştirilen ödeme terminallerinde dokunarak ödeme yapabilecekler.

Temassız ödeme sistemi, ödeme sürecini yalnızca yarım saniyeye indiriyor, VISA bir açıklamada. Şirket, bir ödemeyi doğrulamak için Visa kartınızı bir çek terminaline dört santimden daha yakına getirmenin yeterli olacağını açıkladı.

Yeni teknoloji birden çok güvenlik katmanı tarafından korunur ve yetkisiz işlem riskini ortadan kaldırır, aynı kaynağın altını çizer.

Visa International Fas Genel Müdürü Sami Romdhane, “Temassız teknoloji dünya çapında giderek yaygınlaşıyor ve elektronik ödeme konusunda lider olarak en yeni dijital ödeme teknolojilerini sağlamaya çalışıyoruz” dedi.

Visa's Tap ve Pay sistemi, hem satıcılar hem de müşteriler için çok büyük avantajlar sunarak, önemli ölçüde daha kısa zaman aralıklarında daha fazla işlem yapılmasını sağlar. Romdhane, “Ayrıca tüketicilere tam güvenli ve şeffaf bir ödeme deneyimi sunuyor” dedi.

“Fas Interbanking Merkezi (CMI), Fas'ta temassız ödemenin benimsenmesini tamamen destekliyor. AVM Genel Müdürü Mikael Naciri, alışveriş merkezleri, tüm BIM mağazaları ve CMI'ya bağlı küçük tüccarların çoğunluğunu küçük ürünler veya hizmetler de dahil olmak üzere bu sistemle donatılmış 13.000'den fazla terminalimiz var.

“Plan, 2018 sonuna kadar sistemin 20.000 terminale ulaşmasını istiyoruz” diye devam etti.