Kart Okuyucusu Nedir

Bir kart okuyucu , kart şeklindeki bir depolama ortamından veri okuyan bir veri giriş cihazıdır. Kart okuyucular, farklı kart tiplerine göre temaslı ve temassız IC kart okuyucularına ve uzaktan okuyuculara ayrılabilir. Temaslı IC kartı ISO14443 standart arayüzünü takip ederken, iletişim IC kartı ISO7816 standart arayüzünü takip eder. Ve uzaktan okuyucular, ETC GB20851 standart arayüzünü takip eder.

card reader

Hafıza kartının arayüzleri aynı değildir. Ana hafıza kartı tipleri CF kartı, SD kart, MiniSD kartı, SM kartı,

Kart okuyucu, çeşitli taşınabilir bellek depolama cihazlarından veri okumanızı ve aktarmanızı sağlayan bir donanım cihazıdır. USB üzerinden bir bilgisayara bağlanan veya bir bilgisayara veya çok işlevli bir cihaza entegre edilebilen bağımsız bir cihaz olabilir. Kart okuyucunun ticari versiyonları güvenlik akıllı kartlarını okuyabilir. Çoğu kart okuyucu, Compact Flash ve Secure Digital dahil olmak üzere çoklu bellek kartı formatlarını kabul eder. Ayrıca, çoğu çok işlevli yazıcı / tarayıcı / fotokopi makinesi artık yerleşik kart okuyucularına sahiptir, bu sayede yazıcıların fotoğraf baskısı yapabilmeniz için avantajları vardır.

Bazı kart okuyucular sadece bir tür hafıza kartına erişebilirken, bazı hafıza kartları kart okuyucuların fonksiyonlarını entegre etmiştir. Bu nedenle, bu tür bellek kartlarını USB bağlantı noktasına taktığınız sürece, bilgisayar doğrudan verilerine erişebilir.