AKILLI KART OKUYUCU & TERMİNALİ NEDİR?

Satış noktası terminali, kredi kartı terminali gibi akıllı kart terminali olarak da bilinen akıllı kart okuyucu , kart bilgisi almak ve işlem yapmak için akıllı kartlarla çalıştırılabilen bir cihazdır.

Akıllı kart okuyucu tipleri

Akıllı kart tiplerine bağlı olarak, akıllı kart okuyucuları temassız, çift yönlü kart okuyucuya ayrılabilir.

arayüzey

Tipik olarak, bir okuyucu işlem gereksinimlerinin büyük çoğunluğu için bir PC ile arayüz oluşturur. Bir USB portu ile ana iletişim araçları, RS232 arayüzlü akıllı kart okuyucuları hala belirli sayıda kullanıcıya sahiptir.

İletişim ve temassız akıllı kart okuyucu

Kontak okuyucu temel olarak ISO7816 uluslararası standardı takip etti ve temassız kart okuyucu ISO14443 arayüz standardını izledi.

Temas

Kontak akıllı kart okuyucusu, kart ile okuyucuya kartın yerleştirilmesi gibi fiziksel bir bağlantı gerektirir. ATM, ID ve Depolanan Değer gibi bu yaygın okuyucu türünü kullanan birçok uygulama vardır. Bu okuyucunun iki ana özelliği vardır: bir tanesi kart-okuyucu iletişimi nedeniyle güvenlidir, bu tipin çoğu desteklenen standardı ISO 7818 T = 0'dır; Diğer avantaj hızdır, bazıları bu Akıllı Kart Okuyucu CREATOR CRT-288-K gibi 848kbps'ye kadar çıkabilir.

无标题_00094-副本.jpg