BUGÜN İÇİN RFID NEDİR?

RFID teknolojisi son yıllarda çok hızlı bir şekilde gelişmektedir. Radyo frekans sinyallerini otomatik hedef tanıma ve ilgili bilgilere erişim sağlayan yeni bir teknolojidir. RFID etiketi entegre nabız sensörü küçüktür, böylece insanlar taşıyabilir. Güç tüketimini azaltmak için pasif bir standby etkinleştirerek ve çarpışmaları önlemek için çoklu erişim ile yarıklı bir ALOHA kod bölme yöntemini kullanarak, sonuçta arama ve kurtarma verimliliğini büyük ölçüde artıran deprem üzerindeki etkileşimli yanıtı kurtarır.

RFID teknolojisi kullanır

Geleneksel olarak, dördüncü ve otomobilleri tanımlamak için RFID kullanırız. İnternet çağında RFID, lojistik ve tedarik yönetimi, imalat ve montaj, havayolu bagajı işleme, posta / ekspres parsel işleme, belge takibi / kütüphane yönetimi gibi pek çok alanda kullanılmaktadır.

Gelecek, RFID uygulamaları büyük ölçüde yaygın olacaktır. Sadece gıda, eczacılıktan otomotive elektronik ürünlere değil, aynı zamanda çiftlik veya imalatçıdan tüketime kadar, mülk, ekipman, mal ve ürünleri takip etmek ve tanımlamak için teknolojiyi arayan şirketlerin, hükümetlerin ve kuruluşların sayısı giderek artmaktadır. . Benzer şekilde, büyük ölçekli projelerin yerleştirilmesi ve bakımı, ulaşım ve kamu tesisleri gibi, özellikle önemlidir. Bundan sonra, farklı alanlar için denetim izi sağlamak için RFID çözümleri ortaya çıkacak.